Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon Kutusu
tamiri nedir?

Direksiyon Kutusu Tamiri

Direksiyon kutusu tamiri; genelde yağ kaçağı şikayeti ile belirgin arızalar veriyor olsa da bazı durumlarda direksiyon kutusu arızalarında ses şikayeti de olabiliyor. Bu tarz şikayetlerde öncelikle direksiyon kutusunun ne tür direksiyon kutusu olduğu ve arızasının kim tarafından tespit edildiği önemli hale geliyor. 

Direksiyon kutusu yağ kaçağı şikayetlerinde, yağ kaçağının fazla olması durumunda kullanıcı direksiyonun sertleştiğini ve döndürülemeyecek kadar ağır olduğunu belirtiyor. Direksiyon kutusu yağ kaçağı şikayetlerinin devamında ise; direksiyon pompası yağsız kalması sebebiyle arızalanabiliyor. Bu tarz arızalarda vakit kaybeden direksiyon servislerine gitmekte ve aracınızın arızasını tespit ettirmekte büyük fayda bulunuyor. 

Direksiyon kutusu boşluk şikayetinizde; özellikle bozuk yollarda ortaya çıkan ve daha fazla duyulan bir ses bulunmakta. Ön takım bozuk gibi ses yapmaktadır. Bunun en iyi tespitini ön düzenci, mekanikçi ve direksiyon servisleri sağlamaktadır. 

Direksiyon Kutusu Arızalıysa

25+ Yıldır Sektörde tecrübesini paylaşan, tüm marka ve model araç gruplarına bakan firmamızla tanışmamış olmalısınız.
Hemen arayın aracınızdaki direksiyon problemini giderelim.

Destek Alın

Uzman kadromuzla, en kısa sürede probleminizi giderelim.

BİZİ ARAYIN

Sıkça sorulan sorular

Direksiyon Kutusu Tamiri S.S.S.

Direksiyon kutusu tamiri konusunda merak ettiğiniz soruların cevaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Daha fazla soru ve sorunlarınız için bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin. En kısa sürede müsait olan müşteri temsilcisi arkadaşımız sorularınızı yanıtlayacaktır. 

Bu sorunun birden fazla cevabı olduğunu bilmenizi isteriz. Çünkü; araçtan araca ve üründen ürüne farklılık gösterebildiği gibi ürünün içerisinde arızalı parçaların kullanılamaz olması durumunda da fiyat farkı oluşuyor. Ücretsiz arıza tespiti için bizi ziyaret ederek tahmini fiyat alabilirsiniz.

Direksiyon kutusu sökme-takma ve onarım işçiliği her araç için standart değildir. Bazı araçlarda daha uzun sürerken bazı araç modellerinde daha kolay sökülebilmektedir. Bu yüzden araca göre onarım süresi farklılık gösterir. Ortama onarım süreleri 3 ile 7 saat arasındadır. 

Kramayer milinin dişlilerinde aşınma oluşması, pinyon dişlilerinde aşınıklık olması gövdenin aşınmış olması ve ya kramayer milinin paslı olması durumunda direksiyon kutunuz değişime kadar gidebilir. Bu yüzden ürünler sökülmeden net olarak fiyat verilememektedir. 

Direksiyon kutusunda yağ kaçakları zamana bağlı olarak gelişen korozyon ya da kullanıma bağlı zararlardan meydana gelen hasarlar sebebiyle oluşmaktadır. Bundan kaynaklı; araçların hepsinde aynı sorun söz konusu değildir. Bazı araçlarda korozyon üst düzeyde olmasından kaynaklı yağ kaçağı şikayetlerinde direksiyon kutusu değişime gidebilmektedir. 

Direksiyon kutusu fiyatları ürüne göre değişiklik göstermektedir. Bundan kaynaklı aracınızın marka ve modeline göre farklılık gösteren direksiyon kutuları; bazen aynı araçta birden fazla çeşit olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bundan kaynaklı her ürün için direk fiyat sağlayamıyoruz. Bazı ürünlerde önce görsele ihtiyaç duyabiliyoruz.

Sökülmüş olan direksiyon kutularınızı kargo ile onarım için tarafımıza gönderebilirsiniz. Direksiyon kutunuzun onarımı yapılmadan önce fiyat belirtilir ve ön fiyatlandırma sonrasında işlemlere başlanır. Durum hakkında müşteri bilgilendirilerek ortalama 3 saat içerisinde ürün teslimata hazır hale gelir.

Aracınızın direksiyon kutusunda problemlerini çözüyoruz.
Direksiyonunuzda yağ kaçağı ve benzeri şikayetinizde

Sizde hemen firmamızı arayarak bizden servis talebinde bulunabilirsiniz. Sizler için en kısa sürede yetkili arkadaşımız yardımcı olacaktır. Bizi arayın ve aracınızla ilgili bilgi talep edin!

Yeniliklerden İlk Sizin Haberiniz Olsun

Mail adresinizi kaydedin, yeni ve indirimli hizmetlerimizden ilk sizin haberiniz olsun. Yeni haber bültenleri de ücretsiz olarak gelecektir. 

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.